Základní škola a Mateřská škola Bohumín Bezručova 190

Škola slučuje:
  • 1. Bohumín, Bezručova 190, 735 81 (základní škola,školní družina,výdejna)
  • 2. Bohumín Záblatí, Bezručova 170, 735 52 (základní škola,školní družina)
  • 3. Bohumín Záblatí, Na Pískách 70, 735 52 (mateřská škola,výdejna)
  • 4. Bohumín Záblatí, Tovární 427, 735 52 (mateřská škola,výdejna)

Z činnosti školní družiny.

Fotky najdete na stránce dole

Drakiáda

Každý rok na podzim probíhá  Drakiáda. Společně si pouštíme draky, které si děti přinesou z domova. Také si vyrábějí  draka Družináčka. Za příznivého  počasí jej chodí společně pouštět.

Sběr kaštanů a žaludů

Tak jako každý rok se i letos zapojí děti naší školní družiny do sběru kaštanů a žaludů.

Kroužek zdravotní TV.

V kroužku ZvTv, který probíhá jednou týdně v tělocvičně, používají  děti relaxační míče, speciální kladky, karimatky a posilovací nářadí. Cviky jsou zaměřeny hlavně pro lehké posílení svalů,správné držení těla a při cvičení jógy i dýchání a koordinace těla. Děti si mohou zahrát také různé míčové hry nebo cvičí na nářadí. Kroužek je pod vedením paní vychovatelky,která absolvovala pro ZvTv školení a kursy a má pro tuto činnost osvědčení.

Ve školním roce 2017/2018 probíhá každé úterý a od 6.50 hodin.

Kroužek šikovných rukou a vaření.

Kroužek šikovných rukou  je zaměřen  na výtvarnou,pracovní a rukodělnou činnost. Děti pracují s papírem,látkou, výtvarnými potřebami. Začali jsme i s vařením.

Ve školním roce 2017/2018 probíhá každý čtvrtek a pátek od 6.35 hodin - po návratu paní vychovatelky Punčevové z pracovní neschopnosti.

Den čarodějnic.

30. dubna  se koná slet čarodějnic. V odpoledních hodinách se utkají v nejrůznějších disciplinách - letu na koštěti, hodu koštětem do dálky apod. Mezi každým sportovním výkonem se posilňují sušenými mušími křídly, elixírem dlouhého života, sušenými hadími ocásky, preparovanými rybími očky. Všechny výkony čarodějnic jsou odměněny sladkostmi.

Výlet školní družiny.

Každoročně jezdíme na jednodenní výlet. Poznáváme zajímavosti nejen našeho kraje.

Zelená stezka.

Výborných výsledků dosahujeme v soutěži s ekologickou tématikou Zelená stezka. Nejprve proběhne školní kolo, kterého se zúčastní všechny děti ŠD. Nejlepší 3 z každé třídy pak postupují do kola městského, kde se nám daří umísťovat se na předních místech.

Tvoříme z přírodnin 2.oddělení - foto zde

Sportování v ŠD - zde .

17.1.2018 | Jídelníčky na další týden najdete v sekcích STRAVOVÁNÍ - JÍDELNÍČKY
3.1.2018 Plány tříd na leden najdete v sekci MĚSÍČNÍ PLÁNY.
2.1.2018 Nové fotky (Svět techniky) najdete v sekci FOTOGALERIE ZŠ.
27.12.2017 | Činnost školy v lednu 2018 najdete v sekcích AKCE a ŠD - Informace.
21.12.2017 Nové fotky (Den s kapříkem) najdete v sekci FOTOGALERIE MŠ Na Pískách.
21.12.2017 Nové fotky (Besídka a vánoční jarmark) najdete v sekci FOTOGALERIE ZŠ Záblatí.

Informace o léčebných pobytech dětí - Metylovice a Zlaté Hory .

zpravodaj zpravodaj
Bezručova 190