Základní škola a Mateřská škola Bohumín Bezručova 190

Škola slučuje:
  • 1. Bohumín, Bezručova 190, 735 81 (základní škola,školní družina,výdejna)
  • 2. Bohumín Záblatí, Bezručova 170, 735 52 (základní škola,školní družina)
  • 3. Bohumín Záblatí, Na Pískách 70, 735 52 (mateřská škola,výdejna)
  • 4. Bohumín Záblatí, Tovární 427, 735 52 (mateřská škola,výdejna)

Škola v přírodě

Škola v přírodě 2019 pod názvem "PŘÍRODA 2019" se  koná v rámci 13. výzvy "Programu podpory ozdravných pobytů dětí z oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší". Rozhodnutí ministra životního prostředí ČR č. 06971762  ze dne 11. 06. 2018 o poskytnutí podpory ze Státního fondu Životního prostředí ČR. 

8. 4. - 12. 4. 2019 Súkenická

Materiály ke stažení:

                     Zdravotní způsobilost -zde .

                     P1 P2 PŘÍRODA 2019 Sůkenická - zde .

Informace k ozdravnému pobytu PŘÍRODA 2019 - zde .

Telefonický kontakt: 734 788 685

Moooooooooooc velké poděkování všem pracovníkům školy za laskavý  a obětavý přístup při práci s dětmi na ozdravném pobytu školy  v období 8. 4. - 12. 4. 2019. Ředitelka školy.

12. 4. 2019

14.10 hod

Děti právě vyjíždějí od hotelu. U školy by mohly být kolem půl 4.

8.40 hod

Ráno snídaně v 8.00, potom se chvilku učíme, budeme hledat rozdíly mezi chráněnou krajinnou oblastí Beskydy a  průmyslovu oblastí Bohumínska. Potom jdeme balit, oběd máme ve 12.00 a po obědě následuje polední klid do 13.30. Autobus má přijet ve 13:45 a ve 14.00 vyrážíme. Doma bychom měli být o půl 4.

11. 4. 2019 Fotky 4. den - zde a zde a zde , z vyhodnocení - zde , z maškarního reje - zde a zde .

20.00 hod

K večeři měly děti velikou mňamku - smažený sýr s hranolkama. To byla dobrota.... Teď nás čeká poslední večer. A na něj jsme se pořádně připravili. Bude maškarní ples. takže trsám, trsám trsám.... A taky soutěžíme. Prostě si to užíváme.

14.30 hod

Odpoledne mají prvňáčci stavby z přírodních materiálů a přípravu na maškarní ples. Páťáci budou vyrábět čelenky a náramky přátelství. Na oběd byl hovězí vývar s nudlemi a rajská s knedlíkem a hovězím masem. Jako překvapení byl ananasový pohár se zmrzlinou a se šlehačkou. Po obědě jsme měli slavnostní vyhodnocení ŠvP. Rozdaly se diplomy a odměny za všechny sportovní soutěže. Dostaly odměnu i děti, které měly celou školu v přírodě "Pokojíček jako ze škatulky". Na odpolední svačinu byl chleba se sýrem a čaj. Večer bude maškarní ples.

8.40 hod

Dnes jsme se probudili do velmi chladného rána. Naštěstí neprší ani nesněží. Na snídani jsme měli rohlík se šunkovou pěnou, zeleninovou oblohu a čaj. Dopoledne se budeme chvilku učit. Prvňáci budou vyrábět skládanku Chameleon,pracovní list zvířata. Páťáci mají pracovní list - Ochrana přírody a zdravý životní styl. Potom vyrazíme na turistickou vycházku na chatu Třeštík. Na svačinu byla přesnídávka s piškoty.

10. 4. 2019 Fotky 3. den - zde a zde a zde a odpoledne zde .

17.40 hod

Odpoledne hra O poklad koktavého mudrce. Čekala nás vycházka po značené trase, orientace v terénu, plnění přírodovědných úkolů.  Poznávali jsme způsoby orientace v terénu, mapy, turistické značky, značení naučných stezek. Začalo pršet, tak jsme se přesunuli do chaty psát deníky a poslouchat písničky. Na večeři budou palačinky s ovocem a se šlehačkou. Pokud se počasí umoudří, čeká nás ještě stezka odvahy.

13.20 hod

Malování se vydařilo, páťáci všechna zvířátka namalovali. Po dopoledním programu nám hodně chutnal oběd. Měli jsme zeleninovou polévku, kuřecí plátek v těstíčku a brambory s oblohou. Počasí je zatím krásné, tak snad nám to vydrží. Venku je hezky, sluníčko svítí a my po poledním klidu půjdeme ven. Prvňáci budou hledat poklad a velcí soutěžit v zábavné hře Pevnost Boyard. Na svačinku bude obložený chléb. 

10.00 hod

Noc proběhla v pořádku. Probudili jsme se do chladného rána. Po snídani (vánočka s máslem a džemem, kakao) se budeme chvilku učit a potom budeme kreslit na obličej - zábavná soutěž s hádáním - jaké představuji zvíře? Přečteme si místní pověst O sirotkovi z Radhoště. Budeme doplňovat pracovní list Ochrana přírody. 

9. 4. 2019 Fotky 2. den - zde a zde .

O problému s fotkami víme a snažíme se jej řešit.

21.00 hod

Odpoledne jsme strávili venku, bobovali jsme na zbytcích sněhu. Nejvíce se nám líbilo v lese, kde jsme stavěli domky a pevnosti z přírodních materiálů. Pořádně jsme se při tom vyřádili. Prvňáci soutěžili na hřišti v běhu, ve skoku a hodu do dálky. Po návratu jsme pokračovali ve tvorbě deníků, kde jsme zaznamenali dojmy z dopoledních i odpoledních aktivit. Na večeři bylo rizoto a potom propukl "zvířátkový večer". No a před spaním jsme se ještě dívali na film.

13.20 hod

Dopolední túru jsme si protáhli (celkem jsme ušli 8 km a odměnou nám byla kofola) a na oběd jsme se vrátili před chvílí. K bědu je čočková polévka, guláš s knedlíkem. Teď budeme  odpočívat a připravovat se na odpolední program.

9.15 hod

První noc proběhla v klidu a děti se probudily do růžova. Venku je opět krásně a nás čeká bohatý program. Po snídani (rohlík s máslem a šunkou, zelenina, čaj) vyrazíme na delší túru. Vezmeme si s sebou svačinu (chléb se sýrem) a půjdeme po červené turistické značce přes Bumbálku do pralesa Salajka. Budeme pozorovat ekosystém lesa, poznávat byliny, dřeviny a živočichy v jejich přirozeném prostředí.

8. 4. 2019 Fotky 1. den - zde a zde a zde a zde .

 O problému s fotkami víme a snažíme se jej řešit.

20.40 hod

Odpoeledne jsme vyrazili na průzkum okolí. Půjčili jsme si klíče od rozhledny Sůkenická a dívali se do daleka. Zašli jsme až na Slovensko, taky jsme si zajezdili na sněhu na lopatách. V lese jsme povídali o stromech a poznávali přírodní společenstvo les. Byla vyhlášena hra"Putování za skřítkem z Radhoště", ta má 5 úkolů, které budeme zaznemávat v denících. Na svačinu byl chléb se šunkou a na večeři přírodní kuřecí plátek s rýží a zeleninou. Večer jsme se vyřádili na diskotéce. Teď už jsou děti v postýlkách a usínají. Aspoň doufáme...

12.00 hod

Před obědem jsme se byli podívat na chvíli venku. Sluníčko krásně svítí, obloha je modrá a je nádherně vidět Lysá Hora. V okolí hotelu jsou ještě nesouvislé zbytky sněhu. Oběd bude výborný - polévka s játrovými knedlíčky, řízek a bramborovou kaší a broskvový kompot. Po obědě si chvíli odpočineme a potom hurá za dobrodružstvím do lesa. 

9.45 hod

Všichni dojeli v pořádku. Děti se ubytovávají budou vybalovat kufry.

8.00 hod

Děti nastoupily do autobusu, všechna zavazadla. baťůžky, batohy byly naloženy a za mohutného mávání rodičů a slz smutku (či z radosti???) z loučení odjely od školy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Škola v přírodě pod názvem "PŘÍRODA 2017" se  koná v rámci 4. výzvy "Programu podpory ozdravných pobytů dětí z oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší". Rozhodnutí ministra životního prostředí ČR č. 00821562  ze dne 21. 11. 2014 o poskytnutí podpory ze Státního fondu Životního prostředí ČR.

Karlov pod Pradědem - Apartmány Praděd - II. turnus

Odkaz na facebook - ZDE

Děkuji všem pracovníkům školy za obětavý přístup při práci s dětmi na ozdravném pobytu školy  v období 2. 4. - 12. 4. 2017. Ředitelka školy. 

12. 4. 2017

10.50 hod

Autobus je u Ostravy a během 10 - 15 minut je v Bohumíně. 

9.15 hod

Všechny kufry, baťůžky a aktovky jsou sbalené, ještě poslední foto a hurá domů.

 

11. 4. 2017 Fotky 10.den - zde  

19.00 hod 

Odpoledne jsme si zahráli hry, ve kterých jsme si ověřili, co všechno jsme se na ozdravném pobytu, z oblasti enviromentální výchovy, naučili. Také jsme zašli utratit poslední peníze za dárečky domů do Malé Morávky. Po návratu jsme se pokusili roztřídit věci do správných kufrů. K večeři jsme zdolávali obrovské kynuté kopce s borůvkami a potom nastalo veliké hodnocení, předávání diplomů a cen. Teď ještě poslední diskoška. A po nezbytné večerní hygieně rychle do postýlek a zítra nás, vaše poklady, už máte doma.

8.30 hod

Dnes dopoledne se děti budou učit, budou se zabývat lidskými aktivitami a jejich vlivem na životní prostředí, hospodařením s odpady, jaké známe obnovitelné zdroje energie a ekoznačky. Po svačině půjdeme ven a budeme hrát míčové hry na hřišti. Pokud to počasí dovolí tak půjdeme do lesa. K obědu bude hrstková polévka, kuřecí plátek na houbách s rýží.

10. 4. 2017 Film z Pradědu - zde Fotky z Pradědu -zde a zde

19.30 hod

Výlet se vydařil jak je vidět na fotkách výše. Děti byly vybaveny balíčkem s řízkem, pitím, ovocem a sladkostmi. Po návratu všem bodla dobrá čočková polévka. Odpoledne se neslo v duchu odpočívání a večer v koukání na film. Také bylo třeba doplnit deník školy v přírodě a splnit další úkol z našeho enviromentálního programu. K večeři jsou boloňské špagety se sýrem.

8.50 hod

Dnešní den je nádherný, obloha blankytně modrá bez jediného mráčku. Čeká nás krásný a zajímavý den. Po snídani nás čeká autobus a jedeme na výlet na Praděd. Praděd se svou výškou 1492m je nejvyšší horou Jeseníků i celé Moravy. Nachází se zde rozhledna, ze které je za jasného počasí možno vidět  Lysou Horu, Vysoké Tatry a Malou Fatru na Slovensku i Nízké Alpy v Rakousku. Tak uvidíme!

9. 4. 2017 Fotky 8.den - zde  a zde

20.00 hod Hledá se keška 2 - zde

Odpoledne jsme si opravdu užili. Sluníčko na nás pěkně svítilo a nám se to líbilo. Vydali jse se do lesa na kontrolu našich lesních hradů, zámků, tvrzí, domků a domečků. Zase jsme je trochu vylepšili. Potom se druhá skupina věnovala zdravovědě. Navzájem jsme se obvazovali, olepovali náplastmi a učili se zásady poskytnutí první pomoci při různých úrazech. K večeři jsme měli smažený sýr. A potom nás čekala příprava na mašarní rej. To zas bude sranda, tanec a trsání.

9.00 hod Ranní zpívání s harmonikou - zde , dopolední fotbal - zde  

Dnes jsme se probudili do hezkého dne. Po snídani se vydáme (třeťáci a čtvrťáci) na vycházku na Hadí vrch. Nachází se zde jedna velká zajímavost - lípa velkolistá - tento staletý velikán je pravděpodobně nejstarší listnatý  strom v CHKO Jeseníky i v celém regionu. Jeho stáří se odhaduje na 500 - 600 let. A taky budeme hledat kešku. Druháci a páťáci si po svačině dali fotbalový zápas. K obědu bude slepičí vývar, segedínský guláš s knedlíkem.

8. 4. 2017 Fotky 7. den - zde .

23.45 hod - Stezka odvahy - zde .

Odpoledne se neslo v poklidném duchu. Druháci a třeťáci se vypravili na vycházku a také luštění kvízu jim nedělalo problém. Večer jsme plnili další úkoly z programu enviromentální výchovy. Zaměřili jsme se na zdravovědu a povídali si o zdraví a nemoci, o úrazech a naučíli se ošetřovat malá poranění. Sestavovli jsme i myšlenkovou mapu, kde jsme napsali, co přináší zdravý životní styl a co nezdravý. Poté jsme se naučili dechová cvičení na zvládání stresu. K večeři byly zapečené těstoviny a zelný salát.  No a když se stmělo, čekala děti stezka odvahy. Všichni vyrazili odvážně (každý sám) na cestu od světýlka ke světýlku. Vůbec nikdo se nebál, i když už byla venku pořádná tma.

9.00 hod

Počasí nám dnes sice moc nepřeje, ale neprší. Dnes dopoledne je v plánu výlet do Karlovy studánky (třeťáci, čtvrťáci a páťáci) s návratem kolem 13 hodiny. Pojedeme místní dopravou. Jedná se o nejvýše položené lázně v ČR. Pro svou jedinečnou polohu a léčivé klima je Karlova Studánka ideálním místem pro léčbu pacientů s onemocněním dýchacích cest. V dnešní době patří k místům s nejvyšší čistotou ovzduší v ČR. Typická je pro ně právě architektura, která dodává celé Karlově Studánce jedinečný kolorit. Druháci se budou chvíli učit a po svačině vyrazí do lesa a na opičí dráhu. K obědu bude zelná polévka, smažené rybí prsty a bramborová kaše.

7. 4. 2017 Fotky 6. den - zde

19.45 hod Karaoke párty - fotky zde .

Po poledním klidu a po svačně (oplatek) jsme se vydali na delší vycházku na Mravencovku. Jedná se o turistický přístřešek ve výšce 893m. Místo dostalo název podle mravenišť lesních mravenců, kteří zde žijí a to je důkaz, že je tady čisté životní prostředí. A mravenci to prý poznají!. Druhá skupina šla do Malé Morávky, kde skotačili na dětských atrakcích a potom se vyšplhali na kapličkový vrch. K večeři byly buchtičky s krémem. Mňam, mňam. A večer se vyblbneme na Večeru s písničkou. Bude i karaoke!

Druháci před obědem v lese - fotky zde .

8.50 hod

Noc byla klidná a děti se probudily do podmračeného dne. Je sice zamračeno, ale neprší. Po snídani se budeme učit a plnit další úkoly z našeho enviromentálního programu. Zaměříme se na zdravovědu a budeme si povídat o zdraví a nemoci, o úrazech a naučíme se ošetřovat malá poranění. Budeme sestavovat myšlenkovou mapu, kde napíšeme, co přináší zdravý životní styl a co nezdravý. Poté se naučíme dechová cvičení na zvládání stresu. Po svačině - ovoce - půjdeme ven na kontrolu našich lesních staveb. K obědu nás čeká frankfurtská polévka, mexický guláš s rýží, kompot a čaj.

6. 4. 2017 Fotky z 5. dne - zde .

Druháci hledají kešku - fotky zde .

19.10 hod

Před obědem jsme byli venku a provozovali netradiční sporty jako je hod šiškou na strom, hod šiškou do dálky, slalom mezi šiškama a podobné. Velmi nás zaujala Kimova hra - chvíli jsme se dívali na různé přírodniny, pak je paní učitelka přikryla šátkem a my vzpomínali, co jsme viděli. Po poledním klidu jsme zase vyrazili ven. Druháci například hledali kešku. K večeři máme těstoviny na sladko. A teď nás čeká volba MISS Karlov pod Pradědem. 

9.10 hod

Venku se zatáhlo a je po dešti. Dnes budeme mít odpočinkový den. Po snídani jsme se šli učit. Čeká nás opět bohatý program zaměřený na enviromentální výchovu a osvětu. Budeme zpracovávat pracovní list na téma léčivé a jedovaté byliny, také budeme s pomocí atlasu rostlin luštit tajenky. Dopíšeme si deník školy v přírodě a nakreslíme si obrázek ke včerejšímu výletu. Pokud to počasí dovolí, půjdeme po svačině ven, hrát si a sportovat na hřiště u hotelu. K obědu nás čeká polévka s kapáním, masové kuličky s rajskou omáčkou a knedlík.

5. 4. 2017 Fotky ze 4. dne - zde  a zde .

18. 00 hod 

Výlet byl úžasný. Zámek Bruntál se dětem moc líbil, pan průvodce řekl dětem spoustu zajímavostí o místním regionu i o tom, jak lidé žili v minulosti. Potom jsme se jeli podívat do muzea Safari. To bylo něco! Nejvíc jsme obdivovali obrovského vycpaného žirafáka. A aby toho nebylo málo, stavili jsme se ještě na rozhledně, ze které byl celem slušný výhled a viděi jsme i Praděd. No super! Po návratu jsme se nacpali gulášovou polévkou a k večeři bude rizoto. Teď se ještě budeme dívat na  na televizi, budeme si hrát a hlavně odpočívat po náročném dni. A pak šupky hupky do postýlek. 

8.20 hod 

Po snídani jsme se nachystali na dnešní celodenní výlet. Pojedeme se podívat na Zámek Bruntál a také navštívíme muzeum Safari v Holčovicích Jelení. Zámek Bruntál je nejvýznamnější památkou bruntálského regionu. Na rozdíl od jiných zámků v ČR má netradiční dispozici ve tvaru kruhové výseče s renesančním arkádovým nádvořím a hodinovou věží. V sálech nejstarší části zámku tzv. Starého paláce je instalována expozice o přírodě Bruntálska. V muzeu Safari mohou žáci obdivovat různé druhy vycpaných zvířat - žirafu, ledního medvěda, jelena, nosorožce, zebru, lvy antilopy, tygry, hady, krokodýly aj. Na cestu děti dostaly bohatý balíček s jídlem, hlavně s řízkem, ovocem i pitím.  

4. 4. 2017 Fotky ze 3. dne - zde a Druháci se učí - zde .

19.10 hod

Počasí nám zatím přeje a tak jsme po obědě, po poledním klidu a po svačině (tatranka) opět vyšli do lesa. Čekala   na nás honba za pokladem. Cestou po značené trase jsme plnili přírodovědné úkoly a nad mnohými jsme museli pořádně zamyslet. Po večeři - francouzské brambory s okurkem - nás čeká volba MISSáka Karlov 2017.

9.00 hod

Noc proběhla zcela v klidu, nikdo se nebudil a děti spinkaly jako šípkové Růženky. Po snídani nás čeká dopolední program. Budeme se učit, pracovat s pracovním listem zaměřeným na ochranu životního prostředí, psát deník školy v přírodě. Seznámíme se také se způsoby orientace v terénu (práce s mapou, buzolou, turistické značky a značení naučných stezek). Po svačině (jogurt) půjdeme ven . Chystáme se do lesa na naše oblíbené domečky, které budeme zase přestavovat a vylepšovat. Páťáci měli dnes téma mravenci a ostatní lesní živočiché a poté pokračovala tenisová liga. K obědu nás čeká vývar s nudlemi, vepřová kýta na smetaně s houskovým knedlíkem. Po celý den máme zajištěný pitný režim. Počasí se trošku pokazilo, je zachmuřeno, ale neprší.

3. 4. 2017 Fotky 2. den - zde . Film - zde .

19.30 hod

Po poledním klidu a svačině (rohlík se šunkou) jsme vyrazili ven. Obloha se nám zatáhla ale neprší. Šli jsme na delší vycházku do Malé Morávky, kde jsme museli nutně začít utrácet kapesné. Cestou jsme pozorovali okolní krajinu, poznávali a určovali názvy rostlin - stromů a bylin. Také jsme sportovali na venkovních cvičebních strojích. Po návratu nás čekala večeře - bramborový guláš. Teď právě probíhá zábavná soutěž - Jaké představuješ zvíře. 

15.30 hod - V.třída - 2.den dopoledne - fotky zde .

9.15 hod

První noc proběhla zcela v klidu. Děti se vyspaly do růžova a určitě se jim zdály hezké sny. Počasí nám zatím přeje. Snídaně je formou rautu. Můžeme si vybrat pečivo, sýry tavené nebo plátkové, šunku, suchý salám, párky, máslo, med, džemy nebo křupínky s mlékem. Dopoledne se budeme učit a začínáme plnit první úkoly z našeho enviromentálního programu. Dnes to bude přírodní společenství LES. Také nám začíná hra Po stopách děda Praděda. Budeme si vyprávět o této mytologické postavě. Také se seznámíme s pověstmi zdejšího kraje - Petrovy kameny, Karlova Studánka a nakreslíme si obrázek. Po svačině (perník) se vypravíme na vycházku do okolí a budeme za pomoci atlasu poznávat byliny a dřeviny v jejich přirozeném prostředí. Také si budeme chvíli hrát v lese. K obědu je fazolová polévka, kuřecí přírodní plátek s rýží.

2. 4. 2017

19.30 hod Hurá do lesa - zde . 1.den večer - zde .

Po svačině (jablko) jsme vyrazili na průzkum okolí. Šli jsme hlavně zkontrolovat domečky pro lesní skřítky, které postavili naši spolužáci z I.turnusu. Budeme je vylepšovat a vylepšovat. Potom jsme si hráli na hřišti a pořádně nám vyhládlo. K večeři bylo kuře na paprice a těstoviny. A teď trsáme na diskotéce. 

12.30 hod Po příjezdu - fotky zde . Oběd - zde .

Všichni dojeli v pořádku. Děti se ubytovávají a za chvíli je čeká oběd. K jídlu bude výborná bramboračka s houbami, vepřový plátek na rajčatech a bramborová kaše. K pití mají děti výborně ochucený čaj. Počasí nám přeje, je velmi hezky a teplo.

10.20 hod

Děti nastoupily do autobusu, všechna zavazadla. baťůžky, batohy byly naloženy a za mohutného mávání rodičů a slz smutku (či z radosti???) z loučení odjely od školy.

 

Karlov pod Pradědem - Apartmány Praděd - I. turnus

Odkaz na facebook - ZDE a ZDE .

2. 4. 2017 Poslední fotky - zde

Děkuji všem pracovníkům školy za obětavý přístup při práci s dětmi na ozdravném pobytu školy  v období 23. 3. - 2. 4. 2017. Ředitelka školy.

9.40 hod

Autobus je u Ostravy a během 10 - 15 minut je v Bohumíně. 

8.15 hod

Všechny kufry, baťůžky a aktovky jsou sbalené, ještě poslední foto a hurá domů.

1. 4. 2017 Fotky z 10. dne a hymna - zde .

20.45 hod 

Odpoledne jsme si zahráli hry, ve kterých jsme si ověřili, co všechno jsme se na ozdravném pobytu, z oblasti enviromentální výchovy, naučili. Po návratu jsme se pokusili roztřídit věci do správných kufrů. Pokud se nám to nepodařilo, není to tím, že to neumíme, ale tím, že  nemáme své věci označené nebo podepsané. K večeři jsme zdolávali obrovské kynuté kopce s borůvkami a potom nastalo veliké hodnocení, předávání diplomů, cen a bobříků. A po nezbytné večerní hygieně rychle do postýlek a zítra nás, vaše poklady, už máte doma.  

14.50 hod

Zase krásný den, sluníčko - prostě pohoda. Po sídani jsme se chvíli učili a potom vyrazili ven na louku a do lesa. Na louce jsme poznali, co je ekosystém louka. Pozorovali jsme rostliny a živočichy a určovali je podle klíče. K obědu byla zeleninová polévka, vepřová roláda s brambory. Po poledním klidu a svačině (jogurt) jsme se vydali do lesa, abychom se rozloučili s oblíbenými místy našich her.

31. 3. 2017 Fotky 9. den - zde .

20.40 hod

Odpoledne bylo krásně a teploučko. Po svačině - rohlík se sýrem a šunkou jsme šli ven a našli jsme další hezké místo v lese. Stavěli jsme si mohyllky z kamenů a kreslili přírodními materiály. K večeři byly boloňské špagety se sýrem. Po večeři byly starší děti na hřišti a malí hráli různé soutěživé hry. No a když se stmělo, čekala děti stezka odvahy. Všichni dostali na ruku svítící tyčinku a vyrazili odvážně (každý sám) na cestu od světýlka ke světýlku. Vůbec nikdo se nebál, i když už byla venku pořádná tma. Po návratu nás už čekaly postýlky a skřítek Hajánek.

13.45 hod Polední klid - fotky zde .

Dnes je opět krásně a ze školy v přírodě všechny pozdravují děti, paní učitelky a paní ředitelka. Dnes dopoledne se děti učily, zabývaly se lidskými aktivitami a jejich vlivem na životní prostředí, hospodařením s odpady, jaké známe obnovitelné zdroje energie a ekoznačky. Po svačině jsme byli venku a hráli míčové hry na hřišti. K obědu byla hrstková polévka, kuřecí plátek na houbách s rýží.

30. 3. 2017 Fotky z 8. dne - zde .

19.30 hod

K obědu bya svatební polévka - vývar s knedlíčky a nudlemi, na druhé segedínský guláš s houskovým knedlíkem. Odpoledne jsme byli chvíli venku na kontrole našich lesních domečků. Po svačině (koláč) jsme byli v budově a hráli deskové hry, kvarteto a soutěžili o Pexesového krále. K večeři byl řízek a šťouchané brambory. Večer jsme tvořili koláž a prezentaci k enviromentální výchově.

9.15 hod

Dnes se nám počasí pokazilo, v noci pršelo, ale teď se se to trhá a snad bude hezky. Dopoledne se budeme chvíli učit. Budeme poznávat ekosystém VODA, pracovat s pracovním listem, poznávat jednotlivá stádia vývoje žáby a ryby vzpomínat na včerejší vycházku k místnímu potůčku. Pozorovali jsme rostliny a živočichy v jejich přirozeném prostředí. Po svačině, pokud to počasí dovolí, půjdeme na vycházku do lesa.  

29. 3. 2017 Fotky ze 7.dne zde  a zde .

19.40 hod

Prvňáčci odpoledne kreslili barevné rybičky na kamínky.Potom je vypustili do potůčku. Dokončili bobříka míření a počítání, kolik hodili, dělalo některým problémy. Nějak jim nestačily prsty na rukou. Taky se protáhli na cvičebních strojích.K svačině jsme si pochutnali na chlebu s pomazánkou a k večeři byly zapečené těstoviny se zelným salátem.Večer hrajeme hru - číselné řady.Malí mají za úkol sestavit řadu číslel do 30 a velcí do 300,jsou rozděleni do 4 družstev a boj to je veliký.No a potom-šupky hupky do postýlek a sladké sny.

9.00 hod

Počasí má setrvalý stav - je krásně. Dopoledne bývá chladno, odpoledne velmi teplo. Paráda. Po snídani se budeme učit a pokračovat v plnění úkolů enviromentální výchovy a osvěty. Budeme plnit pracovní listy s tématikou zdravovědy. Po svačině (puding) půjdeme ven a budeme plnit bobříka znalostí. K obědu je zelná polévka a na druhé smažené rybí filé s bramborovou kaší.  

28. 3. 2017 Fotky ze 6. dne zde a zde

19. 30 hod

Dnes odpoledne jsme se vydali autobusem do nedaleké Karlovy Studánky. Jedná se o nejvýše položené lázně v ČR. Pro svou jedinečnou polohu a léčivé klima je Karlova Studánka ideálním místem pro léčbu pacientů s onemocněním dýchacích cest. V dnešní době patří k místům s nejvyšší čistotou ovzduší. Typická je pro ně právě architektura, která dodává celé Karlově Studánce jedinečný kolorit. K večeři byly buchtičky s krémem a čaj. Večer se díváme na film.

8. 30 hod

Děti se probudily do opět do krásného slunečného dne. Dnešní den budou děti plnit další úkoly z programu enviromentální výchovy. Zaměříme se na zdravovědu a budeme si povídat o zdraví a nemoci, o úrazech a naučíme se ošetřovat malá poranění. Budeme sestavovat myšlenkovou mapu, kde napíšeme, co přináší zdravý životní styl a co nezdravý. Poté jsme se naučili dechová cvičení na zvládání stresu. Také se vypravíme po stopách Děda Praděda. K obědu je dnes frankfurtská polévka, mexický guláš s rýží.

27. 3. 2017 Fotky z 5. dne - zde .

Ještě něco z výletu - fotky zde .

20. 00 hod

Po poledním klidu jsme se vypravili ven. Paní učitelky si pro nás připravily orientační závod, ve kterém jsme uplatnili nové vědomosti, nabyté z dopoleního kvízu. V lese je pěkně sucho, část lesa je uklizená. Nám se ale více libí v části, kde je hodně chvojí, větviček a šišek. Na svačinu byl rohlík se salámem, k večeři hrachová kaše, párek a chléb. Večer jsme vyráběli koláž ze slaného pečiva. Byla to veliká legrace.

9.00 hod

Krásné počasí pro tento ozdravný pobyt bylo objednáno a objednávka byla kladně vyřízena. Sluníčko se na nás směje hned od brzkého rána. Včera jsme ještě oslavili narozeniny Tomáše. Dnes nás čeká opět bohatý program zaměřený na enviromentální výchovu a osvětu. Chvíli se budeme učit a po svačině (pribináček) půjdeme ven. Prvňáci budou plnit bobříka mrštnosti. Čeká je překážková dráha, běh na 50 metrů a trojskok. Starší děti ze záblatské školy mají kvízové dopoledne, ve kterém budou hledat odpovědi na téma les a zvířata. K obědu
kontakty
13.6.2019 Nové fotky (Den naruby, IRONCLAND - branný den) najdete v sekci FOTOGALERIE ZŠ ZÁBLATÍ.
13.6.2019 | Jídelníčky na příští týden najdete v sekcích STRAVOVÁNÍ - JÍDELNÍČKY
13.6.2019 Nové fotky (Výlet - Ostravice) najdete v sekci FOTOGALERIE ZŠ.
12.6.2019 Nové fotky (Šachový turnaj) najdete v sekci FOTOGALERIE MŠ NA PÍSKÁCH.
3.6.2019 Plány tříd na červen najdete v sekci MĚSÍČNÍ PLÁNY.
30.5.2019 | Činnost školy v červnu 2019 najdete v sekcích AKCE a ŠD - Informace.

30.5.2019 | Je zveřejněno Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání pro škol. rok 2019/2020 - najdete v sekcích ZÁPIS do MŠ.

 

17.5.2019 Nové fotky (Sportovní odpoledne s rodiči) najdete v sekci ŠKOLNÍ DRUŽINA.
zpravodaj
« Červen '19 »
Po Út St Čt So Ne
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
zpravodaj
kontakty
Základní škola a Mateřská škola
Bezručova 190
735 81 Bohumín
tel: 777 314 371,
fax: 596 013 171
email: zs-bezrucova@mubo.cz
anketa