Základní škola a Mateřská škola Bohumín Bezručova 190

Škola slučuje:
  • 1. Bohumín, Bezručova 190, 735 81 (základní škola,školní družina,výdejna)
  • 2. Bohumín Záblatí, Bezručova 170, 735 52 (základní škola,školní družina)
  • 3. Bohumín Záblatí, Na Pískách 70, 735 52 (mateřská škola,výdejna)
  • 4. Bohumín Záblatí, Tovární 427, 735 52 (mateřská škola,výdejna)

Škola v přírodě

Škola v přírodě pod názvem "PŘÍRODA 2017" se  koná v rámci 4. výzvy "Programu podpory ozdravných pobytů dětí z oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší". Rozhodnutí ministra životního prostředí ČR č. 00821562  ze dne 21. 11. 2014 o poskytnutí podpory ze Státního fondu Životního prostředí ČR.

Karlov pod Pradědem - Apartmány Praděd - II. turnus

Odkaz na facebook - ZDE

Děkuji všem pracovníkům školy za obětavý přístup při práci s dětmi na ozdravném pobytu školy  v období 2. 4. - 12. 4. 2017. Ředitelka školy. 

12. 4. 2017

10.50 hod

Autobus je u Ostravy a během 10 - 15 minut je v Bohumíně. 

9.15 hod

Všechny kufry, baťůžky a aktovky jsou sbalené, ještě poslední foto a hurá domů.

 

11. 4. 2017 Fotky 10.den - zde  

19.00 hod 

Odpoledne jsme si zahráli hry, ve kterých jsme si ověřili, co všechno jsme se na ozdravném pobytu, z oblasti enviromentální výchovy, naučili. Také jsme zašli utratit poslední peníze za dárečky domů do Malé Morávky. Po návratu jsme se pokusili roztřídit věci do správných kufrů. K večeři jsme zdolávali obrovské kynuté kopce s borůvkami a potom nastalo veliké hodnocení, předávání diplomů a cen. Teď ještě poslední diskoška. A po nezbytné večerní hygieně rychle do postýlek a zítra nás, vaše poklady, už máte doma.

8.30 hod

Dnes dopoledne se děti budou učit, budou se zabývat lidskými aktivitami a jejich vlivem na životní prostředí, hospodařením s odpady, jaké známe obnovitelné zdroje energie a ekoznačky. Po svačině půjdeme ven a budeme hrát míčové hry na hřišti. Pokud to počasí dovolí tak půjdeme do lesa. K obědu bude hrstková polévka, kuřecí plátek na houbách s rýží.

10. 4. 2017 Film z Pradědu - zde Fotky z Pradědu -zde a zde

19.30 hod

Výlet se vydařil jak je vidět na fotkách výše. Děti byly vybaveny balíčkem s řízkem, pitím, ovocem a sladkostmi. Po návratu všem bodla dobrá čočková polévka. Odpoledne se neslo v duchu odpočívání a večer v koukání na film. Také bylo třeba doplnit deník školy v přírodě a splnit další úkol z našeho enviromentálního programu. K večeři jsou boloňské špagety se sýrem.

8.50 hod

Dnešní den je nádherný, obloha blankytně modrá bez jediného mráčku. Čeká nás krásný a zajímavý den. Po snídani nás čeká autobus a jedeme na výlet na Praděd. Praděd se svou výškou 1492m je nejvyšší horou Jeseníků i celé Moravy. Nachází se zde rozhledna, ze které je za jasného počasí možno vidět  Lysou Horu, Vysoké Tatry a Malou Fatru na Slovensku i Nízké Alpy v Rakousku. Tak uvidíme!

9. 4. 2017 Fotky 8.den - zde  a zde

20.00 hod Hledá se keška 2 - zde

Odpoledne jsme si opravdu užili. Sluníčko na nás pěkně svítilo a nám se to líbilo. Vydali jse se do lesa na kontrolu našich lesních hradů, zámků, tvrzí, domků a domečků. Zase jsme je trochu vylepšili. Potom se druhá skupina věnovala zdravovědě. Navzájem jsme se obvazovali, olepovali náplastmi a učili se zásady poskytnutí první pomoci při různých úrazech. K večeři jsme měli smažený sýr. A potom nás čekala příprava na mašarní rej. To zas bude sranda, tanec a trsání.

9.00 hod Ranní zpívání s harmonikou - zde , dopolední fotbal - zde  

Dnes jsme se probudili do hezkého dne. Po snídani se vydáme (třeťáci a čtvrťáci) na vycházku na Hadí vrch. Nachází se zde jedna velká zajímavost - lípa velkolistá - tento staletý velikán je pravděpodobně nejstarší listnatý  strom v CHKO Jeseníky i v celém regionu. Jeho stáří se odhaduje na 500 - 600 let. A taky budeme hledat kešku. Druháci a páťáci si po svačině dali fotbalový zápas. K obědu bude slepičí vývar, segedínský guláš s knedlíkem.

8. 4. 2017 Fotky 7. den - zde .

23.45 hod - Stezka odvahy - zde .

Odpoledne se neslo v poklidném duchu. Druháci a třeťáci se vypravili na vycházku a také luštění kvízu jim nedělalo problém. Večer jsme plnili další úkoly z programu enviromentální výchovy. Zaměřili jsme se na zdravovědu a povídali si o zdraví a nemoci, o úrazech a naučíli se ošetřovat malá poranění. Sestavovli jsme i myšlenkovou mapu, kde jsme napsali, co přináší zdravý životní styl a co nezdravý. Poté jsme se naučili dechová cvičení na zvládání stresu. K večeři byly zapečené těstoviny a zelný salát.  No a když se stmělo, čekala děti stezka odvahy. Všichni vyrazili odvážně (každý sám) na cestu od světýlka ke světýlku. Vůbec nikdo se nebál, i když už byla venku pořádná tma.

9.00 hod

Počasí nám dnes sice moc nepřeje, ale neprší. Dnes dopoledne je v plánu výlet do Karlovy studánky (třeťáci, čtvrťáci a páťáci) s návratem kolem 13 hodiny. Pojedeme místní dopravou. Jedná se o nejvýše položené lázně v ČR. Pro svou jedinečnou polohu a léčivé klima je Karlova Studánka ideálním místem pro léčbu pacientů s onemocněním dýchacích cest. V dnešní době patří k místům s nejvyšší čistotou ovzduší v ČR. Typická je pro ně právě architektura, která dodává celé Karlově Studánce jedinečný kolorit. Druháci se budou chvíli učit a po svačině vyrazí do lesa a na opičí dráhu. K obědu bude zelná polévka, smažené rybí prsty a bramborová kaše.

7. 4. 2017 Fotky 6. den - zde

19.45 hod Karaoke párty - fotky zde .

Po poledním klidu a po svačně (oplatek) jsme se vydali na delší vycházku na Mravencovku. Jedná se o turistický přístřešek ve výšce 893m. Místo dostalo název podle mravenišť lesních mravenců, kteří zde žijí a to je důkaz, že je tady čisté životní prostředí. A mravenci to prý poznají!. Druhá skupina šla do Malé Morávky, kde skotačili na dětských atrakcích a potom se vyšplhali na kapličkový vrch. K večeři byly buchtičky s krémem. Mňam, mňam. A večer se vyblbneme na Večeru s písničkou. Bude i karaoke!

Druháci před obědem v lese - fotky zde .

8.50 hod

Noc byla klidná a děti se probudily do podmračeného dne. Je sice zamračeno, ale neprší. Po snídani se budeme učit a plnit další úkoly z našeho enviromentálního programu. Zaměříme se na zdravovědu a budeme si povídat o zdraví a nemoci, o úrazech a naučíme se ošetřovat malá poranění. Budeme sestavovat myšlenkovou mapu, kde napíšeme, co přináší zdravý životní styl a co nezdravý. Poté se naučíme dechová cvičení na zvládání stresu. Po svačině - ovoce - půjdeme ven na kontrolu našich lesních staveb. K obědu nás čeká frankfurtská polévka, mexický guláš s rýží, kompot a čaj.

6. 4. 2017 Fotky z 5. dne - zde .

Druháci hledají kešku - fotky zde .

19.10 hod

Před obědem jsme byli venku a provozovali netradiční sporty jako je hod šiškou na strom, hod šiškou do dálky, slalom mezi šiškama a podobné. Velmi nás zaujala Kimova hra - chvíli jsme se dívali na různé přírodniny, pak je paní učitelka přikryla šátkem a my vzpomínali, co jsme viděli. Po poledním klidu jsme zase vyrazili ven. Druháci například hledali kešku. K večeři máme těstoviny na sladko. A teď nás čeká volba MISS Karlov pod Pradědem. 

9.10 hod

Venku se zatáhlo a je po dešti. Dnes budeme mít odpočinkový den. Po snídani jsme se šli učit. Čeká nás opět bohatý program zaměřený na enviromentální výchovu a osvětu. Budeme zpracovávat pracovní list na téma léčivé a jedovaté byliny, také budeme s pomocí atlasu rostlin luštit tajenky. Dopíšeme si deník školy v přírodě a nakreslíme si obrázek ke včerejšímu výletu. Pokud to počasí dovolí, půjdeme po svačině ven, hrát si a sportovat na hřiště u hotelu. K obědu nás čeká polévka s kapáním, masové kuličky s rajskou omáčkou a knedlík.

5. 4. 2017 Fotky ze 4. dne - zde  a zde .

18. 00 hod 

Výlet byl úžasný. Zámek Bruntál se dětem moc líbil, pan průvodce řekl dětem spoustu zajímavostí o místním regionu i o tom, jak lidé žili v minulosti. Potom jsme se jeli podívat do muzea Safari. To bylo něco! Nejvíc jsme obdivovali obrovského vycpaného žirafáka. A aby toho nebylo málo, stavili jsme se ještě na rozhledně, ze které byl celem slušný výhled a viděi jsme i Praděd. No super! Po návratu jsme se nacpali gulášovou polévkou a k večeři bude rizoto. Teď se ještě budeme dívat na  na televizi, budeme si hrát a hlavně odpočívat po náročném dni. A pak šupky hupky do postýlek. 

8.20 hod 

Po snídani jsme se nachystali na dnešní celodenní výlet. Pojedeme se podívat na Zámek Bruntál a také navštívíme muzeum Safari v Holčovicích Jelení. Zámek Bruntál je nejvýznamnější památkou bruntálského regionu. Na rozdíl od jiných zámků v ČR má netradiční dispozici ve tvaru kruhové výseče s renesančním arkádovým nádvořím a hodinovou věží. V sálech nejstarší části zámku tzv. Starého paláce je instalována expozice o přírodě Bruntálska. V muzeu Safari mohou žáci obdivovat různé druhy vycpaných zvířat - žirafu, ledního medvěda, jelena, nosorožce, zebru, lvy antilopy, tygry, hady, krokodýly aj. Na cestu děti dostaly bohatý balíček s jídlem, hlavně s řízkem, ovocem i pitím.  

4. 4. 2017 Fotky ze 3. dne - zde a Druháci se učí - zde .

19.10 hod

Počasí nám zatím přeje a tak jsme po obědě, po poledním klidu a po svačině (tatranka) opět vyšli do lesa. Čekala   na nás honba za pokladem. Cestou po značené trase jsme plnili přírodovědné úkoly a nad mnohými jsme museli pořádně zamyslet. Po večeři - francouzské brambory s okurkem - nás čeká volba MISSáka Karlov 2017.

9.00 hod

Noc proběhla zcela v klidu, nikdo se nebudil a děti spinkaly jako šípkové Růženky. Po snídani nás čeká dopolední program. Budeme se učit, pracovat s pracovním listem zaměřeným na ochranu životního prostředí, psát deník školy v přírodě. Seznámíme se také se způsoby orientace v terénu (práce s mapou, buzolou, turistické značky a značení naučných stezek). Po svačině (jogurt) půjdeme ven . Chystáme se do lesa na naše oblíbené domečky, které budeme zase přestavovat a vylepšovat. Páťáci měli dnes téma mravenci a ostatní lesní živočiché a poté pokračovala tenisová liga. K obědu nás čeká vývar s nudlemi, vepřová kýta na smetaně s houskovým knedlíkem. Po celý den máme zajištěný pitný režim. Počasí se trošku pokazilo, je zachmuřeno, ale neprší.

3. 4. 2017 Fotky 2. den - zde . Film - zde .

19.30 hod

Po poledním klidu a svačině (rohlík se šunkou) jsme vyrazili ven. Obloha se nám zatáhla ale neprší. Šli jsme na delší vycházku do Malé Morávky, kde jsme museli nutně začít utrácet kapesné. Cestou jsme pozorovali okolní krajinu, poznávali a určovali názvy rostlin - stromů a bylin. Také jsme sportovali na venkovních cvičebních strojích. Po návratu nás čekala večeře - bramborový guláš. Teď právě probíhá zábavná soutěž - Jaké představuješ zvíře. 

15.30 hod - V.třída - 2.den dopoledne - fotky zde .

9.15 hod

První noc proběhla zcela v klidu. Děti se vyspaly do růžova a určitě se jim zdály hezké sny. Počasí nám zatím přeje. Snídaně je formou rautu. Můžeme si vybrat pečivo, sýry tavené nebo plátkové, šunku, suchý salám, párky, máslo, med, džemy nebo křupínky s mlékem. Dopoledne se budeme učit a začínáme plnit první úkoly z našeho enviromentálního programu. Dnes to bude přírodní společenství LES. Také nám začíná hra Po stopách děda Praděda. Budeme si vyprávět o této mytologické postavě. Také se seznámíme s pověstmi zdejšího kraje - Petrovy kameny, Karlova Studánka a nakreslíme si obrázek. Po svačině (perník) se vypravíme na vycházku do okolí a budeme za pomoci atlasu poznávat byliny a dřeviny v jejich přirozeném prostředí. Také si budeme chvíli hrát v lese. K obědu je fazolová polévka, kuřecí přírodní plátek s rýží.

2. 4. 2017

19.30 hod Hurá do lesa - zde . 1.den večer - zde .

Po svačině (jablko) jsme vyrazili na průzkum okolí. Šli jsme hlavně zkontrolovat domečky pro lesní skřítky, které postavili naši spolužáci z I.turnusu. Budeme je vylepšovat a vylepšovat. Potom jsme si hráli na hřišti a pořádně nám vyhládlo. K večeři bylo kuře na paprice a těstoviny. A teď trsáme na diskotéce. 

12.30 hod Po příjezdu - fotky zde . Oběd - zde .

Všichni dojeli v pořádku. Děti se ubytovávají a za chvíli je čeká oběd. K jídlu bude výborná bramboračka s houbami, vepřový plátek na rajčatech a bramborová kaše. K pití mají děti výborně ochucený čaj. Počasí nám přeje, je velmi hezky a teplo.

10.20 hod

Děti nastoupily do autobusu, všechna zavazadla. baťůžky, batohy byly naloženy a za mohutného mávání rodičů a slz smutku (či z radosti???) z loučení odjely od školy.

 

Karlov pod Pradědem - Apartmány Praděd - I. turnus

Odkaz na facebook - ZDE a ZDE .

2. 4. 2017 Poslední fotky - zde

Děkuji všem pracovníkům školy za obětavý přístup při práci s dětmi na ozdravném pobytu školy  v období 23. 3. - 2. 4. 2017. Ředitelka školy.

9.40 hod

Autobus je u Ostravy a během 10 - 15 minut je v Bohumíně. 

8.15 hod

Všechny kufry, baťůžky a aktovky jsou sbalené, ještě poslední foto a hurá domů.

1. 4. 2017 Fotky z 10. dne a hymna - zde .

20.45 hod 

Odpoledne jsme si zahráli hry, ve kterých jsme si ověřili, co všechno jsme se na ozdravném pobytu, z oblasti enviromentální výchovy, naučili. Po návratu jsme se pokusili roztřídit věci do správných kufrů. Pokud se nám to nepodařilo, není to tím, že to neumíme, ale tím, že  nemáme své věci označené nebo podepsané. K večeři jsme zdolávali obrovské kynuté kopce s borůvkami a potom nastalo veliké hodnocení, předávání diplomů, cen a bobříků. A po nezbytné večerní hygieně rychle do postýlek a zítra nás, vaše poklady, už máte doma.  

14.50 hod

Zase krásný den, sluníčko - prostě pohoda. Po sídani jsme se chvíli učili a potom vyrazili ven na louku a do lesa. Na louce jsme poznali, co je ekosystém louka. Pozorovali jsme rostliny a živočichy a určovali je podle klíče. K obědu byla zeleninová polévka, vepřová roláda s brambory. Po poledním klidu a svačině (jogurt) jsme se vydali do lesa, abychom se rozloučili s oblíbenými místy našich her.

31. 3. 2017 Fotky 9. den - zde .

20.40 hod

Odpoledne bylo krásně a teploučko. Po svačině - rohlík se sýrem a šunkou jsme šli ven a našli jsme další hezké místo v lese. Stavěli jsme si mohyllky z kamenů a kreslili přírodními materiály. K večeři byly boloňské špagety se sýrem. Po večeři byly starší děti na hřišti a malí hráli různé soutěživé hry. No a když se stmělo, čekala děti stezka odvahy. Všichni dostali na ruku svítící tyčinku a vyrazili odvážně (každý sám) na cestu od světýlka ke světýlku. Vůbec nikdo se nebál, i když už byla venku pořádná tma. Po návratu nás už čekaly postýlky a skřítek Hajánek.

13.45 hod Polední klid - fotky zde .

Dnes je opět krásně a ze školy v přírodě všechny pozdravují děti, paní učitelky a paní ředitelka. Dnes dopoledne se děti učily, zabývaly se lidskými aktivitami a jejich vlivem na životní prostředí, hospodařením s odpady, jaké známe obnovitelné zdroje energie a ekoznačky. Po svačině jsme byli venku a hráli míčové hry na hřišti. K obědu byla hrstková polévka, kuřecí plátek na houbách s rýží.

30. 3. 2017 Fotky z 8. dne - zde .

19.30 hod

K obědu bya svatební polévka - vývar s knedlíčky a nudlemi, na druhé segedínský guláš s houskovým knedlíkem. Odpoledne jsme byli chvíli venku na kontrole našich lesních domečků. Po svačině (koláč) jsme byli v budově a hráli deskové hry, kvarteto a soutěžili o Pexesového krále. K večeři byl řízek a šťouchané brambory. Večer jsme tvořili koláž a prezentaci k enviromentální výchově.

9.15 hod

Dnes se nám počasí pokazilo, v noci pršelo, ale teď se se to trhá a snad bude hezky. Dopoledne se budeme chvíli učit. Budeme poznávat ekosystém VODA, pracovat s pracovním listem, poznávat jednotlivá stádia vývoje žáby a ryby vzpomínat na včerejší vycházku k místnímu potůčku. Pozorovali jsme rostliny a živočichy v jejich přirozeném prostředí. Po svačině, pokud to počasí dovolí, půjdeme na vycházku do lesa.  

29. 3. 2017 Fotky ze 7.dne zde  a zde .

19.40 hod

Prvňáčci odpoledne kreslili barevné rybičky na kamínky.Potom je vypustili do potůčku. Dokončili bobříka míření a počítání, kolik hodili, dělalo některým problémy. Nějak jim nestačily prsty na rukou. Taky se protáhli na cvičebních strojích.K svačině jsme si pochutnali na chlebu s pomazánkou a k večeři byly zapečené těstoviny se zelným salátem.Večer hrajeme hru - číselné řady.Malí mají za úkol sestavit řadu číslel do 30 a velcí do 300,jsou rozděleni do 4 družstev a boj to je veliký.No a potom-šupky hupky do postýlek a sladké sny.

9.00 hod

Počasí má setrvalý stav - je krásně. Dopoledne bývá chladno, odpoledne velmi teplo. Paráda. Po snídani se budeme učit a pokračovat v plnění úkolů enviromentální výchovy a osvěty. Budeme plnit pracovní listy s tématikou zdravovědy. Po svačině (puding) půjdeme ven a budeme plnit bobříka znalostí. K obědu je zelná polévka a na druhé smažené rybí filé s bramborovou kaší.  

28. 3. 2017 Fotky ze 6. dne zde a zde

19. 30 hod

Dnes odpoledne jsme se vydali autobusem do nedaleké Karlovy Studánky. Jedná se o nejvýše položené lázně v ČR. Pro svou jedinečnou polohu a léčivé klima je Karlova Studánka ideálním místem pro léčbu pacientů s onemocněním dýchacích cest. V dnešní době patří k místům s nejvyšší čistotou ovzduší. Typická je pro ně právě architektura, která dodává celé Karlově Studánce jedinečný kolorit. K večeři byly buchtičky s krémem a čaj. Večer se díváme na film.

8. 30 hod

Děti se probudily do opět do krásného slunečného dne. Dnešní den budou děti plnit další úkoly z programu enviromentální výchovy. Zaměříme se na zdravovědu a budeme si povídat o zdraví a nemoci, o úrazech a naučíme se ošetřovat malá poranění. Budeme sestavovat myšlenkovou mapu, kde napíšeme, co přináší zdravý životní styl a co nezdravý. Poté jsme se naučili dechová cvičení na zvládání stresu. Také se vypravíme po stopách Děda Praděda. K obědu je dnes frankfurtská polévka, mexický guláš s rýží.

27. 3. 2017 Fotky z 5. dne - zde .

Ještě něco z výletu - fotky zde .

20. 00 hod

Po poledním klidu jsme se vypravili ven. Paní učitelky si pro nás připravily orientační závod, ve kterém jsme uplatnili nové vědomosti, nabyté z dopoleního kvízu. V lese je pěkně sucho, část lesa je uklizená. Nám se ale více libí v části, kde je hodně chvojí, větviček a šišek. Na svačinu byl rohlík se salámem, k večeři hrachová kaše, párek a chléb. Večer jsme vyráběli koláž ze slaného pečiva. Byla to veliká legrace.

9.00 hod

Krásné počasí pro tento ozdravný pobyt bylo objednáno a objednávka byla kladně vyřízena. Sluníčko se na nás směje hned od brzkého rána. Včera jsme ještě oslavili narozeniny Tomáše. Dnes nás čeká opět bohatý program zaměřený na enviromentální výchovu a osvětu. Chvíli se budeme učit a po svačině (pribináček) půjdeme ven. Prvňáci budou plnit bobříka mrštnosti. Čeká je překážková dráha, běh na 50 metrů a trojskok. Starší děti ze záblatské školy mají kvízové dopoledne, ve kterém budou hledat odpovědi na téma les a zvířata. K obědu budou mít děti česnekovou polévku, masové kuličky s rajskou omáčkou a houskovým knedlíkem.   

26. 3. 2017 Fotky ze 4. dne - zde .

19. 45 hod 

Výlet byl úžasný. Zámek Bruntál se dětem moc líbil, paní průvodkyně řekla dětem spoustu zajímavostí o místním regionu i o tom, jak lidé žili v minulosti. Potom jsme se jeli podívat do muzea Safari. To bylo něco! Nejvíc jsme obdivovali obrovského vycpaného žirafáka. A aby toho nebylo málo, stavili jsme se ještě na rozhledně, ze které byl nádherný výhled a viděli jsme i Praděd. Cestou jsme obdivovali rozkvetlé sněženky a bledule. No super! Po návratu jsme se nacpali gulášovou polévkou a rizotem. Teď se ještě dodíváme na film Království divočiny a pak šupky hupky do postýlek. 

9. 15 hod

Ráno nás opět probudilo sluníčko. Po snídani jsme se nachystali na dnešní celodenní výlet. Pojedeme se podívat na Zámek Bruntál a také navštívíme muzeum Safari v Holčovicích Jelení. Zámek Bruntál je nejvýznamnější památkou bruntálského regionu. Na rozdíl od jiných zámků v ČR má netradiční dispozici ve tvaru kruhové výseče s renesančním arkádovým nádvořím a hodinovou věží. V sálech nejstarší části zámku tzv. Starého paláce je instalována expozice o přírodě Bruntálska. V muzeu Safari mohou žáci obdivovat různé druhy vycpaných zvířat - žirafu, ledního medvěda, jelena, nosorožce, zebru, lvy antilopy, tygry, hady, krokodýly aj. Na cestu děti dostaly balíček s řízkem, ovocem i pitím. 

25. 3. 2017 Fotky ze 3. dne - zde a dětí ze Záblatí - zde .

17. 30 hod

K obědu jsme dnes měli vývar s nudlemi, vepřovou kýtu na smetaně s houskovým knedlíkem. Veškeré jídlo je velmi chutné a velcí hladoši dostanou přidáno. Odpoledne jsme měli květinový kris kros a začal turnaj o kuličkového krále a švihadlovou princeznu. Počasí je nádherné. Sluníčko svítí celý den. Na svačinu jsme dostali tatranku a k večeři budou francouzské brambory s okurkem. Večer budme dopisovat deník školy v přírodě a už se těšíme na deskové hry.

9.20 hod

Noc proběhla opět v klidu a bez problémů a ráno jsme se probudili do nádherného slunečného dne. Po snídani jsme se chvíi učili a začali plnit úkoly enviromentální výchovy pro dnešní den - ROSTLINY. Po svačině - jogurt - se starší děti ze Záblatí chystají na pěší túru na nedalekou rozhlednu. Budou plnit bobříka turistiky. Malí budou plnit bobříka míření - budou házet šiškama do vyznačeného čtverce a takto si budou procvičovat matematiku v praxi.

24. 3. 2017 Fotky ze 2. dne - zde .

19.40 hod

Odpoledne jsme strávili venku. Bylo krásně, sluníčko svítilo anám se to líbilo. Děti ze Záblatí sportovaly, soutěžily v běhu do kopce a z kopce, prostě pohyb, pohyb, pohyb.... Prvňáci se schovali v lese a začali stavět domečky pro zvířátka a lesní skřítky z větviček, klacíků a šišek. Taky jsme plnili environmentální úkoly druhého dne. Na svačinu jsme měli rohlík se šunkou a se sýrem a k večeři mňam bramborový guláš s chlebem. Po večeři jsme se pustili do psaní dopisů, učili jsme se novou písničku a zpívali jsme. No a potom opět diskotéka abychom se pořádně unavili a aby se nám hezky spinkalo.

14.00 hod

Před obědem jsme se nejen učili, ale hráli jsme i různé vědomostní hry. K obědu jsme si dnes pochutnali na čočkové polévce s párkem, na druhé byl krůtí přírodní plátek s rýži. Po obědě jsme si chvíli odpočinuli a teď se chystáme ven. Půjdeme do lesa, kde si budeme hrát a hlavně budeme dýchat čerstvý vzduch. Sluníčko nám krásně svítí a my už se moc těšíme.

9.40 hod

První noc proběhla bez komplikací, vyspali jsme se do růžova. Na snídani byl bohatý švédský stůl. Šunka, sýry, máslo, rohlíky, chléb, džemy, med, zeleniny, křupínky, mléko ..... Dopoledne se učíme. 

23. 3. 2017 Fotky z 1. dne - zde .

21. 00 hod

Odpoledne proběhlo podle programu. Na svačinu jsme měli jablko a k večeři kuře na smetaně a těstoviny.  Večerní program byl super - diskotéka a křepčení. Potom jsme se vypravili na pokoje. No a po nezbytné večerní hygieně šupky hupky do postýlek. Přejeme DOBROU NOC. 

13. 00 hod

Počasí je příjemné, sice je zataženo, ale to nám nevadí. K obědu byla výborná bramboračka s houbami, vepřový plátek na rajčatech a bramborová kaše. K pití mají děti výborně ochucený čaj. Po polední klidu se vydají na průzkum okolí. Velcí začnou plnit bobříky turistiky - denně nachodit aspoň 2 kilometry. Malí si půjdou hrát s míčem na hřiště a pak na dětské atrakce. Po svačině budou plnit první úkoly enviromentální výchovy - ekosystém les.Po večeři se bude psát první kapitola Deníku školy v přírodě, hrát deskové hry a starší děti si zatrsají na úvodní diskotéce. 

11.00 hod

Oba autobusy jsou na místě. Cesta byla příjemná a nic mimořádného se nestalo. Děti právě vystupují z autobusů a budou se ubytovávat a vybalovat. 

9.00 hod

Děti nastoupily do autobusu, všechna zavazadla. baťůžky, batohy byly naloženy a za mohutného mávání rodičů a slz smutku z loučení odjely od školy. Fotky z odjezdu I. třídy - zde .

Informace k ozdravnému pobytu PŘÍRODA 2017 - zde .

Materiály ke stažení:

Zdravotní způsobilost -zde .

I. turnus: P1 P2 PŘÍRODA 2017 Apartmány Praděd - zde .

II. turnus: P1 P2 PŘÍRODA 2017 Apartmány Praděd -zde .

 

 

 

 Škola v přírodě pod názvem "PŘÍRODA 2016" se  koná v rámci 3. výzvy "Programu podpory ozdravných pobytů dětí z oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší". Rozhodnutí ministra životního prostředí ČR č. 14931362 ze dne 10. 06. 2014 o poskytnutí podpory ze Státního fondu Životního prostředí ČR.  

Karlov pod Pradědem - Kamzík

Žádáme rodiče, aby v neopodstatněných případech nevolali do školy v přírodě. Narušuje to práci učitelů a vychovatelů a zdravotnice, kteří se pak nemohou plně věnovat dětem. Zveřejněné fotografie neslouží ke kontrole oblečení, bot a úsměvů dětí, ale k dokumentaci pobytu dětí.

Děkuji, ředitelka školy

18. - 28. 4. 2016

Odkaz na facebook - zde .

28. 4. 2016

10.45 hod Jsou v Hrušově

9.07 hod

Autobusy právě teď vyjíždějí od hotelu. Tady jsme jeli 1hod,40 min. 

Odjezd domů ve naplánován v 9.00. Tady jsme jeli 1hod,40 min. 

27. 4. 2016 - závěrečné fotky zde

20.30 hod

Dopoledne se někteří z nás vydali a vycházku do lesa a  rozloučit se s našimi krásnými lesními stavbami. Potom nastalo velíké balení kufrů. To se všichni dospělí pěkně zapotili.
Večer nás čekalo hodnocení ozdravného pobytu a soutěže o nejhezčí pokoj, předávání diplomů, odměn a pamětních  listů. Také diskuse o rozdílech v přírodě - CHKO Jeseníky a průmyslového regionu Bohumínsko. Svačina - rohlík se šunkou. Večeře - špenát s vejcem a brambory. No a potom šupky hupky do postýlek, poslední noc a zítra nás už máte doma.

Odjezd domů zítra v 9.00. Tady jsme jeli 1hod,40 min.

9.30 hod

Tak se nám to už krátí. Ještě jednu noc a máme dětičky doma. Takže poslední relax v tichu domova, nachystat slavobránu, slavnostní mňamku a začít se těšit.... Dnešní ráno je v Karlově chladné, jsou 3 stupně nad nulou a drobně sněží. Děti se bohatě nasnídaly a po chvíli učení se vypravily do Malé Morávky na poslední nákupy. K obědu bude frankfurtská polévka, kuřecí roláda s rýží.

26. 4. 2016 Maškarní rej - fotky zde a zde

20.45 hod

Odpoledne se zabývali zdravým životním stylem, během plnění úkolů na stezce poznání si procvičili si své znalosti o fungování lidského těla a zdravé stravě. Také se někteří vypravili k muzeu na Kapličkovém vrchu. K večeři byl zapékaný květák a brambory. Po večeři se sešli na diskotéce s rejem lesních skřítků a možná přišel i Děd Praděd....

15.30 hod 

Čtvrťáci měli dnes v programu ekosystém potok a řeka, potom bazén. Fotky - zde .

9.00 hod

Ráno je sluníčkově zubaté. Po snídani se budou děti učit, číst, psát i počítat, budou se věnovat tématice ochrany životního prostředí. Zybývat se budou zejména vlivem lidské aktivity na životní prostředí, hospodaření s odpady a obnovitelnými zdroji energie. Po svačině mají někteří v plánu vycházku na Kapličkový vrch, někteří plavání v bazénu a ostatní sportování venku. K obědu je krupicová polévka, vepřová plec na smetaně a houskový knedlík.

25. 4. 2016 fotky z  a 8. dne - zde a zde .

21.00 hod

Ti, co nebyli v Karlově Studánce se byli odpoledne chvíli proběhnout v lese. Po svačině (obložený chléb se zeleninou) byla pro děti připravena zajímavá beseda s myslivcem. K večeři byly nudle s mákem a po ní následovala volba miss-áka školy v přírodě - fotky - zde .

16.00 hod

Čtvrťáci dnes vyrazili na prohlídku Karlovy Studánky. Fotky - zde .

9.20 hod

Ráno je mrazivé, nesněží. Noc proběhla v klidu. Po snídani se děti přesunuly do kluboven a učí se, zpracovávají pracovní listy s environmentální tématikou, píší deník školy v přírodě. No a taky počítají, čtou a zpívají si. Po svačině - ovoce - se vydají do okolí. Budou pozorovat a poznávat ekosystém louka. K obědu jsou kuřecí medajlonky na slanině a šťouchané brambory. 

24. 4. 2016 Fotky ze 6. a 7. dne ZŠ Záblatí - zde . IV. třída - zde    V. třída - zde 

Výběr fotek z pobytu - V. třída - zde .

21.00 hod

Po obědě - brokolicová polévka, masové kuličky s rajskou omáčkou a těstovinami si děti odpočinuly. Odpoledne se vypravily ven na vycházku. Počasí je aprílové - chvílemi svítilo sluníčko a chvílemi pršelo. Po večeři (rizoto s vepřovým masem) nastala velká chvíle pro všechny přítomné holky. Volila se miss školy v přírodě - fotky - zde   No a po hlubokém kulturním zážitku nastala nezbytná večerní hygiena a přesun do postýlek. Všechny děti jsou zdravé. 

9.30 hod

Počasí se nám trošku pokazilo, to ale nic nemění na našem dnešním programu. Po snídani odjela druhá skupina (žáci za Záblatí, IV. a V. třída) na celodenní výlet. Jedou do Velkých Losin, kde navštíví Zámek Losiny a Národní kulturní památku - Ruční papírnu. Ostatní budou na hotelu. Napíší si deník školy v přírodě, budou vypracovávat pracovní listy s environmentální tématikou a pak mají v plánu koupání v hotelovém bazénu.

23. 4. 2016 Fotky z 6. dne zde

20.15 hod

Výlet se opět vydařil. Počasí přálo - bylo chladněji, ale nepršelo. Děti viděly spoustu zajínavostí a asi nejvíc je zaujala ruční výroba papíru. Druhá skupina měla na hotelu květinkový den a zdravovědu. Samozřejmě byli venku v lese na kontrole domečků lesních skřítků. K večeři byl bramborový guláš a večer se děti budou dívat na televizi.

14.45

Fotky čtvrtáků z dnešního dopoledne. Vycházka k Horské službě, v odpoledním klidu barvení magických kamenů - fotky zde

9.30 hod

Tak a máme za sebou polovinu ozdravného pobytu. To to utíká. Dnes mají děti opět bohatý program. Po snídani odjela první skupina na celodenní výlet. Jedou do Velkých Losin, kde navštíví Zámek Losiny a Národní kulturní památku - Ruční papírnu. Druhou skupiny čeká stejný výlet zítra. Ti se dnes budou dopoledne chvíli učit, psát deník školy v přírodě a plnit úkoly environmentální výchovy. K obědu budou kuřecí nudličky s rýží. 

22. 4. 2016   Fotky z 5. dne - zde   a ZŠ Záblatí - zde .

19.30 hod

Odpoledne byl pro děti připraven opět bohatý program. Nejdříve to byla honba za pokladem.  Byla to vycházka po značené trase s orientací v terénu, plněním přírodovědných úkolů. V podvečer se zúčasnili besedy se členem horské služby, kde se seznámili s pravidly chování v chráněné krajinné oblasti a povinnostech členů horské služby. K večeři byla hrachová kaše s párkem a chlebem.

15.30

Čtvrťáci dnes pokračovali v průzkumu Malé Morávky, zdolali jsme Kapličkový vrch - fotky zde .

9.00 hod

Dnešní ráno je zase krásně sluníčkové. Děti jsou zdravé a spokojené. Po snídani se budou učit a zpracovávat pracovní list s tématikou byliny léčivé a jedovaté, budou pracovat s atlasem rostlin a luštit křížovku. Po svačině - rohlík s pomazánkou - půjdou na čerstvý vzduch. Druháci a třeťáci se chystají na cestu do Karlovy Studánky. Pojedou místní autobusovou linkou a vrátí se na oběd. K obědu je špenátová polévka, rybí filé s dušenou zeleninou a brambory.

21. 4. 2016   Fotky ze 4. dne - zde a zde .

20.45 hod

Odpoledne měly děti bohatý program. Počasí bylo nádherné a tak mohli venku sportovat, hrát míčové hry, běhat po louce i po lese. Měli také orientační závod s otázkami s enviromentální tématikou.Prostě paráda. Prvňáci se vydali na delší vycházku ke kostelíku. Prvňáci a druháci šli po svačině na bazén a do souny K večeři byla žemlovka a po večeři se začali chystat na noční stezku odvahy. Snad všichni přežijí.....Druhá skupina se bavila na pyžamové párty.

15.00 hod Fotky - zde .

Dnešní dopolední zaměstnání IV.třída - léčivé byliny podle čichu a chuti, pak procházka do Malé Morávky. Jedna fotka II. třídy - jablečná svačinka před hotelem Kamzík. 

9.45 hod

Dnes ráno se děti probudily do sluníčkového dne. Každé ráno je  bohatá snídaně formou švédských stolů, kde si děti mohou vybrat mezi sýry, salámy, chlebem, rohlíky, máslem, marmeládou, vajíčky, párky, křupinami, jogurty, buchty, záviny, mlékem a čajem.... Dopoledne se dětí učí a plní úkoly enviromentální výchovy, zpracovávají pracovní listy. Po svačině půjdou někteří na bazén a někteří ven. K obědu je segedínský guláš.

20. 4. 2016  Fotky ze 3. dne - zde a zde .

21.00 hod

Výlet se vydařil, počasí nám přálo, zažili a viděli jsme toho spoustu. V 5 odpoledne jsme se vrátili na hotel. Po chvíli odpočinku šly děti na večeři. Tentokrát i s polévkou - vývar s nudlemi a zapečené těstoviny s uzeninou a s okurkou. Večer je dnes odpočinkový. Po nezbytném zapsání deníku školy v přírodě následovalo sledování filmu a potom šuky hupky do postýlek.

8.45 hod

Také druhá noc proběhla v klidu. Děti byly po včerejším programu utahané a spaly, jako když je do vody hodí. Po bohaté snídani je čeká balení cestovního balíčku (řízek, chléb, ovoce, sladkost a pití) do baťůžků. Poté přijedou autobusy a všichni se vydají na výlet Čeká je hrad Bouzov a Javoříčské jeskyně. 
    Bouzov - romantický hrad založený na přelomu 13. a 14. století se nachází v malebné krajině Litovelska a Mohelnicka. Hrad je plně zařízen a vybaven obrazy, uměleckými předměty, historickým i na míru vyrobeným nábytkem. Dnešní podobu typického romantického sídla s cimbuřími, arkýři, střílnami a chrliči získal hrad po rozsáhlé přestavbě v letech 1895-1910. Unikátní jsou dva funkční padací mosty a padací mříž. Podzemní systém Javoříčských jeskyní vytváří komplikovaný komplex chodeb, dómů a propastí. Byly vytvořeny v ostrůvku devonských vápenců a na jejich vývoji se podílel potok Špraněk. Podstatná část jeskyní byla objevena již v roce 1938. 

19. 4. 2016   Fotky ze 2. dne - zde , zde a zde .

20.30hod

Odpoledne se polovina dětí vypravila na návštěvu Neptunu - hotelu, kde byla část školy na ozdravném pobytu minulý rok. Trošku si poblbli na průlezkách a houpačkách. Druhá půlka šla na zvědy do Karlova a oblehla místní obchůdek. Na večeři si pochutnali na čočce s vejcem. Večer byla pro děti připravena zábavná soutěž "Jaké představuji zvíře".

9.00 hod

První noc proběhla bez komplikací, vyspali se do růžova. Na snídani byl bohatý švédský stůl. Venku je hezky, sluníčko se na děti pěkně usmívá. Po snídani budou děti plnit úkoly environmentální výchovy - zpracují pracovní list LES. Po svačině mají v plánu vycházku do lesa, kde zkontrolují lesní stavby a budou si hrát na čerstvém vzduchu. K obědu je zeleninová polévka, kuře s rýží a kompot.

18. 4. 2016    Fotky z 1. dne - zde .

20.30 hod

Odpoledne se děti vyravily na prozkoumávání okolí. Došli ke sjezdovkám, prozkoumali les a seznámili se s okolím. Na svačinu byl rohlík s vajíčkovou pomazánkou a na večeři buchtičky s krémem. Po večeři děti dělaly deníky školy v přírodě, zazpívaly si a pak si šli všichni zakřepčit na diskotéku. Potom se vypraví na pokoje. No a po nezbytné večerní hygieně šupky hupky do postýlek. Přejeme DOBROU NOC.

12.30 hod

Do Karlova dorazily děti v pořádku. Cesta proběhla bez komplikací. Děti jsou ubytované a mají vybalené kufry. Potom půjdou k obědu. Dnes je čeká vývar, kuřecí maso ve smetanové omáčce a těstoviny.

9.00 hod

Děti nastoupily do autobusu, všechna zavazadla. baťůžky, batohy byly naloženy a za mohutného mávání rodičů a slz smutku z loučení odjely od školy.

 

Informace k ozdravnému pobytu PŘÍRODA 2016 - zde .

Materiály ke stažení:

Zdravotní způsobilost - zde .

P1 P2 PŘÍRODA 2016  - zde .

kontakty
14.2.2019 | Jídelníčky na příští týden najdete v sekcích STRAVOVÁNÍ - JÍDELNÍČKY
8.2.2019 Nové fotky (Usměvavé lyžování) najdete v sekci FOTOGALERIE MŠ Na Pískách a FOTOGALERIE ZŠ.
6.2.2019 Nové fotky (Usměvavé lyžování) najdete v sekci FOTOGALERIE MŠ Na Pískách.
3.2.2019 Plány tříd na únor najdete v sekci MĚSÍČNÍ PLÁNY.
31.1.2019 Nové fotky (Projekt Velcí malým, I. a V. třída) najdete v sekci FOTOGALERIE ZŠ.
30.1.2019 | Činnost školy v únoru 2019 najdete v sekcích AKCE a ŠD - Informace.
28.1.2019 Nové fotky (Maškarní ples) najdete v sekci FOTOGALERIE MŠ Na Pískách.

 

27.1.2019 | Informace o organizaci  - USMĚVAVÉ LYŽOVÁNÍ - ZDE .

 

31.12.2018 Nové fotky (Perníčky) najdete v sekci FOTOGALERIE ZŠ ZÁBLATÍ.
zpravodaj
« Únor '19 »
Po Út St Čt So Ne
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728   
zpravodaj
kontakty
Základní škola a Mateřská škola
Bezručova 190
735 81 Bohumín
tel: 777 314 371,
fax: 596 013 171
email: zs-bezrucova@mubo.cz
anketa